Меню
Головна Блог Історія перлів у церковних і хрестильних нарядах

Наші новини

Популярні товари

Історія перлів у церковних і хрестильних нарядах

19.06.2016

Трошки історії костюма...

Прикраси для хрестильних   Ще з давніх часів церковний одяг і одяг для різних церковних обрядів, а також хрестильний одяг відрізнялися особливою красою. 

До хрещення, як і до будь-якого іншого обряду, готувалися заздалегідь і всі наряди шили, в'язали і прикрашали вручну.

   У більшості випадків над одним вбранням працювало кілька майстрів. Кожен з майстрів спеціалізувався в різному мистецтві: хтось першокласно в'язав, хтось майстерно шив, хтось терпляче і красиво вишивав і прикрашав камінням, і коштовностями вже готові вироби. Всі разом вони продумували до дрібниць хрестильне вбрання, разом вибирали модель, перебирали численні варіанти візерунків в'язання та прикраси.
   У всіх церковних і хрестильних вбраннях завжди переважали перли. Вірилося і досі віриться, що перли мають особливу, чарівну силу. Назва "перли" імовірно походить від китайського слова "чжень-гжу" через "зенгуг". За давньокитайським уявленням стверджувалося, що перли впали з неба, коли дракони боролися серед хмар під час грози, і утворилися краплі дощу. 

   В Росії перші згадки про перли датуються X ст., А в XIII-XVIII ст. він був улюбленим каменем для прикраси одягу, жіночих головних уборів, одягу церковних служителів, церковного посуду. Релігійне призначення перлів у християнстві не є випадковим. Перли стали одними з найулюбленіших каменів церкви. 

   Шапочка для хрестинПерли широко використовували як прикрасу: митри, ціпки, хрести, ризи, єпитрахилі, дарозберігальниці, обкладинки Євангелію, ікони, кадильниці - не перелічити предметів церковного вжитку, для обробки яких вживали перли. Особливо шанувалися перли в жіночих монастирях. І хоча прикрашали ним лише підбори настоятельок та зрідка робили чотки, однак жіноче рукоділля без перлів не обходилося: тут розшивалися ризи, єпитрахиль та інші церковні шати.Ось чому перли іноді називали каменем наречених Христових. Як бачите в 21 столітті мало що змінилося й досі перли є самою розкішною і улюбленою прикрасою хрестильних нарядів у всьому світі, як у християнстві, так і в католицькій церкві.

 І в наш час вправні майстри - в'язальниці і вишивальниці створюють дивовижні вбрання із застосуванням річкового і морського перлів, в тому числі прикрашають нимі і хрестильні сукні та костюми, шапочки і взуття для самих маленьких іменинників.

Поділіться нашою статтею в соц. мережах

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар


Товар додано в корзину
Оформити замовлення Продовжити покупки