Меню
Головна Блог Незабаром. Авторська колекція хрестильного одягу "Срібний вік""

Наші новини

Популярні товари

Незабаром. Авторська колекція хрестильного одягу "Срібний вік""

22.12.2015

Анонсуючи вихід у продаж нашої нової авторської колекції «Срібний вік», хочемо розповісти вам про те, яким був дитячий одяг у старі часи, у чому хрестили дітей, що змінилося у одязі за століття.

сукня дівчинки 19 століттяДитячий одяг на протязі довгих років відрізнявся від дорослого тільки розмірами. Новонароджених малюків зазвичай сповивали у тугі пелюшки. Вважалося, що від того, як сповивають дитину, залежить якою вона виросте - прямою або «кривою». Сповивали туго, але обережно, щоб не травмувати дитину.

Крім цього, у гардеробі дітей були присутні сорочечки. Вони мало чим відрізнялися від сучасних за зовнішнім виглядом, хіба що тим, що були дуже довгими. Як правило, у такий одяг одягали дітей віком до року.

Діти до 3-х років у сукнях

Є ще одна особливість в одязі дітей у минулі століття: хлопчиків і дівчаток років до трьох одягали однаково - у сукні. Для цього звичаю існувало кілька причин, і одна з них та, що у той час було досить дорого шити одяг і для діток шили сукні на виріст. Треба сказати, що дитині, яка швидко зростає, було досить комфортно у подібному одязі.

Так само вважалося, що поки діти виховуються матір'ю, і дівчаток і хлопчиків необхідно одягати у сукні, а, коли за виховання синів бралися чоловіки, гардероб хлопчиків поповнювався штанцями, сорочками, сюртуками і ставав схожим на гардероб дорослого чоловіка.мама з дитиною 19 століття

Одяг для хрещення

Якщо ж говорити про одяг для хрещення дітей, треба відзначити, що він протягом століть майже не змінився. Малюків у старовину хрестили у довгих сорочечках, зшитих з тонких натуральних матеріалів таких, як батист, мадаполам, шовк.

Одяг для хрещення прикрашали великою кількістю мережива, стрічок, навіть лебединим пухом. У бідних сім'ях, звичайно, використовували сорочки без особливого декору. Для крижм використовувалася найчастіше велика пелюшка - прямокутник з бавовняної тканини.

Сучасний одяг для хрещення за формою мало чим відрізняється від одягу минулих років: для неї також виготовляються довгі, прикрашені мереживом і вишивкою, сорочки та сукні. Шкода тільки, що на відміну від наших предків, для цих виробів сучасні виробники використовують все менше натуральних тканин.

хрестильна сукня 19 століттяНеобхідно сказати і про те, що у наш час одяг для хлопчиків і дівчаток відрізняється - хлопчиків зараз не наряджають у сукні, хоча для них залишаються актуальними хрестильні сорочки, як обов'язковий елемент ритуалу хрещення.

Хрестильні наряди для дитини в 2016 році

Сьогодні для хрещення використовують довгі сорочки, сукні, костюми, слинявчики, пінетки і крижми, хрестини 19 століттяякі завдяки сучасним матеріалам дуже добре вбирають вологу після купелі. Прикрашають цей одяг і аксесуари стрічками, вишивками, мереживом. Сучасні декоративні елементи дають можливість широкого вибору для декору такого одягу.

Коли у наш час звертаєшся до виробів майстрів 19 століття, розумієш, що це - шедеври, настільки у них надзвичайно тонка, майже ювелірна, робота закрійників та майстрів швейної справи, вишивальниць і мереживниць. Кожен виріб тих років має таку індивідуальність і такий шикарний вид, що ним хочеться милуватися, як витвором мистецтва.

Саме тому елементи декору виробів майстрів 19 століття стали основою авторської колекції сучасного дитячого одягу для хрещення "Срібний вік"», яку ми сьогодні анонсуємо.

У колекції використовуються, як основні елементи декору, защіпки і вишивка за мотивами виробів тих далеких років. Плаття для маленьких леді та костюми для крихітних джентльменів виготовлені з атласу і шифону, які є сучасними аналогами мадаполаму і маркізету і за складом близьким до натуральних матеріалів.

Поділіться нашою статтею в соц. мережах

Коментарі

Поки немає коментарів

Написати коментар


Товар додано в корзину
Оформити замовлення Продовжити покупки